Wakacje ze świadomym ruchem

Loading Map....

Data/Czas
Kiedy - 23/06/2018 - 28/06/2018
14:00

Miejsce
Mazury

Kategorie


Zapraszamy do spędzenia letniego urlopu w naturze, poznając siebie poprzez świadomą pracę z ciałem, a także relaksując się i bawiąc w ruchu, z muzyką i z innymi ludźmi. Program jest ułożony tak, aby był czas na regenerację, ruch, rozwój, integrację, zabawę i odpoczynek. Możesz wziąć udział we wszystkich bądź wybranych modułach warsztatowych, jednak zależy nam aby każdy wziął udział w kręgu otwierającym i zamykającym.

MIEJSCE:
Studio Burdąg położone w siedlisku w pobliżu wsi Burdąg (powiat szczycieński, gmina Jedwabno) w odległości 10 km od Pasymia i 35 km od Olsztyna, miejscowości o bogatej historii. Cicha i odizolowana od świata okolica, otoczona mazurskimi lasami sprzyja letnim i zimowym spacerom oraz rekreacji na łonie natury. W pobliżu przebiegają liczne trasy rowerowe i szlaki turystyczne. Tereny te słyną z potężnych starych lasów jesienią kuszących bogactwem runa leśnego.
Studio ulokowane jest pomiędzy dwoma jeziorami – Burdąg oraz Świętajno. Świętajno, jedno z najczystszych jezior w Polsce, charakteryzuje się bardzo dużą przeźroczystością wody przez cały rok i stanowi popularne miejsce nurkowe.
Do dyspozycji prywatny staw z możliwością kąpieli.
Brak wifi, słaby zasięg sieć telefonii komórkowej. Prosimy o zredukowanie używania smartfonów w trakcie pobytu. Jeśli musisz pracować na laptopie czy być cały czas pod telefonem ten wyjazd nie jest dla Ciebie.
Zakwaterowanie w pokojach 3 osobowych. Wyjazd planujemy dla 15-26 osób. Ośrodek jest na naszą wyłączność.

 

WARSZTATY POPROWADZĄ:
Bartosz Zadurski – Trener świadomej pracy z ciałem, masażysta holistyczny, dyrektor Instytutu Holistycznej Pracy z Ciałem Zango. Od wielu lat zajmuje się rozwojem osobistym i duchowym, ze skupieniem na pracę z ciałem.
Podejście holistyczne w które łączy ciało, umysł i duszę jest podstawą jego pracy. Pasjonat tańców intuicyjnych, Kontaktu Improwizacji, AcroYogi, masaży holistycznych i innych form świadomej pracy z ciałem. Organizuje m.in. warsztaty masażu i automasażu powięziowego oraz Festiwal Świadomej Pracy z Ciałem

 

Judyta Rychlewska – Z zamiłowania wykonuję masaże (tradycyjny masaż tajski – jego łagodna odmiana, masaż tkanek głębokich oraz delikatny masaż relaksacyjny).Odkąd świadomie pracuję nad sobą, zrozumiałam jak wiele wspólnego mają uczucia i emocje z odczuciami w ciele. Fascynacja tym połączeniem przerodziła się w pasję do masażu, a podstawą tego masażu jest dotyk – ten dobry, łagodny oraz jego kojąca moc uwalniania i przepływu energii. Uwielbiam taniec, śpiew i medytację. Pasjonują mnie wszelkie rodzaje holistycznej pracy z ciałem, głosem i emocjami. Regularnie i intensywnie biorę udział w różnego rodzaju warsztatach rozwoju osobistego.

 

Katarzyna Bartoszewicz – moja potrzeba zgłębiania tajemnic i mądrości ciała rozpoczęła się już w dzieciństwie. Przez lata poznawałam różne techniki tańca, ćwiczyłam jogę, odkrywałam świat masażu. Wielokrotnie asystowałam podczas warsztatów Rozbrajania Ciała oraz Rivers of Love, dzięki którym poznałam techniki pracy z energią seksualną. Od 9 lat uczę się Tradycyjnej Medycyny Chińskiej.
Uważam, że fakt posiadania ciała jest niezwykłym prezentem, o czym zdarza nam się zapomnieć. Dlatego z ogromną radością przypominam o tym, jak przyjemnie jest być Człowiekiem…

 

Magda Ziemińska – instruktorka jogi, masażystka. Praktykę jogi rozpoczęła w 2005 roku w Polsce, kontynuując ją później w Indiach, gdzie spędziła blisko 2 lata. Zgłębia różne style, znajdując w nich korzyści dla siebie i innych. Najbliższa jej sercu jest joga klasyczna, która definiuje jogę jako całokształt życia. Ukończyła kurs nauczycielski w najstarszym centrum jogi na świecie „The Yoga Institute” w Bombaju. Z wykształcenia jest psychologiem. Jej kolejną pasją jest masaż. Fascynuje się także ajurwedą i medytacją. Prowadzi swoją szkołę jogi „Szkoła jogi 12 asan” w Wejherowie.

 

 

PROGRAM:
Dzień 1
14:00-15:30 Zakwaterowanie
16:00-19:00 Krąg otwierający – warsztat
19:00 Kolacja
20:30 Wieczór integracyjny z ogniskiem

Dzień 2
8:00-9:15 Partner Yoga i AcroYoga – Bartosz Zadurski
9:30 Śniadanie
11:00-14:00 Bodywork – ugruntowanie i relacje – Bartosz Zadurski
14:00 Obiad
16:00-19:00 Kontakt Improwizacja
19:00 Kolacja
20:30 Kontakt Improwizacja Jam

Dzień 3
8:00-9:15 Joga – Magda Ziemińska
9:30 Śniadanie
11:00-14:00 Kontakt Improwizacja
14:00 Obiad
16:00-19:00 Pogłaszcz, przytul, pomasuj – warsztaty świadomej bliskości – Judyta Rychlewska
19:00 Kolacja
20:30 Cosmic Dance – Katarzyna Bartoszewicz

Dzień 4
8:00-9:15 Joga – Magda Ziemińska
9:30 Śniadanie
11:00-14:00 Czego pragnie Twoje Ciało? – Katarzyna Bartoszewicz
14:00 Obiad
16:00-19:00 Warsztat masażu na macie – Judyta Rychlewska i Bartosz Zadurski
19:00 Kolacja
20:30 Koncert relaksacyjny – Bartosz Zadurski

Dzień 5
8:00-9:15 Joga – Magda Ziemińska
9:30 Śniadanie
11:00-14:00 Bodywork – stres i trauma – Bartosz Zadurski
14:00 Obiad
16:00-19:00 4 Żywioły i Ty – Kim jesteś? – Katarzyna Bartoszewicz
19:00 Kolacja
20:30 Wieczór pożegnalny

Dzień 6
8:00-9:15 Partner Yoga i AcroYoga – Bartosz Zadurski
9:30 Śniadanie
11:00-14:00 Krąg zamykający – warsztat
14:00 Wymeldowanie i Obiad

Program może ulec zmianie.

W trakcie pobytu będzie możliwość skorzystania odpłatnie z indywidualnych sesji masażu Tajskiego Yeshe Nuad w wykonaniu Judyty.

KOSZT:
Ceny przy wpłacie zadatku do 20 maja:

Program wraz z noclegiem na sali warsztatowej lub pod własnym namiotem, z dostępem do łazienek: 550zł

Program wraz z zakwaterowaniem w pokojach 3 osobowych: 670zł

Program wraz z zakwaterowaniem w pokojach 2 osobowych: 770zł

 

Ceny przy wpłacie zadatku po 20 maja:

Program wraz z noclegiem na sali warsztatowej lub pod własnym namiotem, z dostępem do łazienek: 590zł

Program wraz z zakwaterowaniem w pokojach 3 osobowych: 720zł

Program wraz z zakwaterowaniem w pokojach 2 osobowych: 820zł

 

Wyżywienie wegetariańskie: 300zł (3 posiłki dziennie – pierwszego dnia zaczynamy kolacją, a ostatniego kończymy śniadaniem)

 

ZAPISY:
Gwarancją rezerwacji miejsca jest wpłata bezzwrotnego zadatku w kwocie 300zł.
Wyślij maila z tytułem WAKACJE, podając swoje imię, nazwisko i nr telefonu na adres: mail@bartoszzadurski.pl

 

OPISY WARSZTATÓW:

 

Bodywork – Bartosz Zadurski

To warsztaty pracy z emocjami poprzez ciało, będziemy eksplorować różne tematy aby poznać głębiej siebie. Nauczymy się wsłuchiwać w sygnały płynące z ciała, poznamy moc uwalniającego drżenia neurogennego. Będziemy praktykować solo, w parach i grupach.

 

Kontakt Improwizacja

Kontakt Improwizacja to technika tańca, w której kontakt fizyczny jest punktem startowym poszukiwań poprzez improwizację ruchową. Jest to więc forma improwizacji tanecznej i jedna z najbardziej znanych oraz najbardziej charakterystycznych form tańca postmodernistycznego. Zajęcia uczące podstaw, techniki, partnerowania.

 

Pogłaszcz, przytul, pomasuj – warsztaty świadomej bliskości – Judyta Rychlewska

Kontakt fizyczny z drugim człowiekiem redukuje stres, zachęca do budowania poczucia własnej wartości i stworzenia wspólnoty. Zwykły uścisk czy trzymanie za rękę potrafi zdziałać cuda, uspokaja emocje, a nawet powoduje wydzielanie endorfin. Amerykańska psychoterapeutka Virginia Satir powiedziała: „by przeżyć, potrzebujemy czterech uścisków dziennie. By zachować zdrowie, trzeba ośmiu uścisków dziennie. By się rozwijać, potrzeba dwunastu uścisków dziennie.” I coś w tym jest…

„Praktyka świadomego dotyku” to przestrzeń, w której doświadczymy kojącego działania dotyku ucząc się jak zadbać o siebie i odpowiedzialnie wyrażać swoje potrzeby. Stworzymy pewnego rodzaju laboratorium, w którym będziemy uczyć się swoich granic w kontakcie z innymi skupiając swoją uwagę na odczuciach w ciele. Jeżeli czujesz, że to coś dla Ciebie – zapraszam.

 

Czego pragnie Twoje Ciało? – Katarzyna Bartoszewicz

Nasze Ciała są skarbnicą wiedzy. W każdej chwili możemy usłyszeć, poczuć lub zobaczyć, jaką informację dla nas niosą.
Odbędziemy podróż za “głosem” Ciała, by poznać siebie jeszcze bardziej.

 

4 Żywioły i Ty – Kim jesteś? – Katarzyna Bartoszewicz

Każdy z Żywiołów jest wyjątkowy. Tak, jak my.
Poszukamy swojego wewnętrznego, naturalnego ruchu w każdym z 4 Elementów, po to, by poczuć w jakich jakościach czujemy się naturalnie, za którymi tęsknimy, a które chcemy poznać bliżej…

 

Warsztat masażu na macie – Judyta Rychlewska i Bartosz Zadurski

Będziemy uczyć się masażu “na sucho” czyli w ubraniu, masując na matach. Masaż oparty na masażu tajskim, shiatsu i zen. To relaksacyjna forma masażu, z rozciąganiem uciskaniem punktów energetycznych.

 

Joga – Magda Ziemińska

Praktyka asan z nastawieniem umysłu Nauczymy się w jaki sposób praktykować asany nie w sposób mechaniczny, ale z odpowiednim nastawieniem umysłu, intencją (Bhava). Poznamy wartość rytuałów codziennych, zagłębimy się w głębsze odczucie naszych ciał, nauczymy się odpuszczać i być pokornym, a także wzmocnimy poczucie własnej wartości. Wszystko w zgodzie z sobą i dla wewnętrznej wolności.

 

Partner Yoga i AcroYoga – Bartosz Zadurski

Partner Yoga – to joga praktykowana w parach, aktywne rozciąganie połączone z zabawą i nauką zaufania i partnerowania.
AcroYoga to połączenie jogi, akrobatyki i elementów masażu tajskiego, to dobra zabawa i nauka współpracy z drugim człowiekiem.